Володимир Семенов

Володимир – двомовний автор, свої пісні пише українською та російською мовами.

Лауреат багатьох фестивалів авторської пісні – київські фестивалі 70-80-х років, московський XXV зліт КСП, Всесоюзний зліт туристів міст-героїв в Бресті, фестивалі в Кишиневі, Баку, Луцьку. Володимир Миколайович працював в журі на багатьох фестивалях.
Період 80-х років відзначений найбільш щільною концертною діяльністю (Київ, Москва, Санкт-Петербург, Харків, Рига, Казань, Нижній Новгород, Твер, Єкатеринбург, Маріуполь, Вінниця, Сєвєродонецьк та ін.). У 1997 році відбулися творчі вечори в Єрусалимі, Тель-Авіві, Хайфі і ін. містах Ізраїлю.

Володимир Семенов – один з ініціаторів створення в 1985 році в Києві «Клубу на Московській площі». Впродовж 1986 року члени клубу дали десятки концертів для учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи. Ці унікальні сторінки в історії руху КСП вписали тодішні члени клубу Микола Чернявський, Ігор Жук, Володимир Харченко, Володимир Каденко, Ілля Ченцов та інші.
Володимир входив до складу клубу української авторської пісні «Деміївське братство», створеного в 1991 році в рамках київського «КСП на Московській площі». До складу клубу також входили Ігор Жук, Неля Франчук, Олександр Рєзнік, Ольга Богомолець, представники камерного бард-року Іван Козаченко, Іван Шевченко та інші автори і виконавці.

Пісні Володимира Семенова звучали в спектаклях Київського театру російської драми ім. Лесі Українки, Київського театру драми і комедії на лівому березі, театру «Колесо». Володимир – учасник київського творчого проекту «Душа компанії», нерідко виступає в клубі «Дом», на вечорах пісні в галереї «Висоцький».

Авторську пісню дорікають в тому, що мелодій в ній немає, що пісні всі схожі як дві краплі води, оскільки барди використовують тільки 3-4 акорди і ля-мінор, і на більше не здатні. Досить часто це дійсно саме так, але не у випадку з Володимиром Семеновим! Творчість Володимира Миколайовича – абсолютне спростування такого твердження. Володимир Семенов – видатний мелодист, його пісні запам'ятовуються відразу і назавжди. Як йому вдається знаходити стільки чудових віршів і де він знаходить душевні сили на те, щоб знову і знову складати мелодії одна дивовижніша за іншу – загадка.
На сторінці використано інформацію та фрагменти текстів з: dneproblaka.com.ua, calendar.interesniy.kiev.ua, dom.bardy.org, novikov.bards.name
Семенов Володимир Миколайович – бард, автор-виконавець – народився 18 липня 1954 року в Києві.

У 1975 році закінчив Київський державний педагогічний інститут (зараз – Національний педагогічний університет імені Драгоманова), філологічний факультет. Після закінчення інституту працював учителем української мови та літератури. З 1988 року працював журналістом і редактором на радіо (Національне радіо), на телебаченні (Перший Національний, ТК «Гравіс», ТК «Київська Русь»), в друкованих та інтернет-виданнях. З 2006 року – в журналі «Зовнішні справи» Міністерства закордонних справ України.

Володимир Семенов вів передачі на радіо – «Факультатив співаної поезії» в ранковій програмі для школярів, «Гітара по колу» (Радіо Муз). Працюючи в телекомпанії «Гравіс», став автором програм про Олександра Дольського, Віктора Берковського, Олександра Мірзаяна, Вадима Єгорова. Веде щотижневу передачу «Доживем до понедельника», в якій звучать авторські пісні.

Володимир Семенов – автор музики, виконавець. Його можна сміливо назвати старожилом авторської пісні – свої пісні він співає з 1974 року.

Як композитор, Володимир Миколайович нерідко береться за складні вірші. Не маючи музичної освіти й не знаючи нот, він знаходить для віршів особливі мелодійні ходи, точно розставляє музичні акценти, що полегшують сприйняття поезії. У Володимира Семенова є пісні на власні вірші, але їх автор співає рідко. Основний масив пісень написаний на вірші Дмитра Кімельфельда. Але в репертуарі композитора чимало пісень на вірші Юрія Левітанського, Давида Самойлова, Арсенія Тарковського, Семена Кірсанова, Олега Чухонцева, Юнни Моріц, Юрія Ряшенцева, Галактіона Табідзе, Леоніда Філатова та інших поетів. Він автор циклу пісень на маловідомі вірші Булата Окуджави останніх років його життя.
На сторінці використано відео з youtube-каналів: Алла Дубенюк, Светлана Пустовит, Клуб авторской песни Арсенал, Vladimir Movshits
Фото: Олександр Пархоменко, Ігор Жук, Serge Bazilic
Владимир Семенов
Владимир Семенов
Владимир Семенов
Бажаєте зв'язатися з нами? Натисніть, щоб створити повідомлення.