Фестиваль сучасної української поезії та авторської пісні
«Відкриті небеса»

Про фестиваль
В кінці 90-х - на початку 2000-х років ідея створення у Києві творчого об'єднання українських музикантів та поетів, які працюють в жанрі авторської пісні давно висіла у повітрі. Не вистачало лише ініціаторів, які б взяли на себе цей клопіт. Розмови про це періодично виникали під час зустрічей на концертах.
І от наприкінці 2006 року таку ініціативу проявив Едуард Драч – один із найдосвідченіших вітчизняних авторів-виконавців. В Києві давно і успішно діють декілька творчих об'єднань, які регулярно організовують концерти і фестивалі. Але так склалося, що робочою мовою там є російська, більшість виконавців також російськомовні. Заради справедливості треба сказати, що ніякої конфронтації на мовному ґрунті не існує. І в «Арсеналі», і в «Домі», і в «Вертикалі» часто лунали українські пісні; українські автори на рівних беруть участь і в концертах і у фестивалях. Але багатьом з них хотілося мати своє коло, де можна було б почуватися, як вдома.

І от, нарешті, було вирішено перейти від розмов до діла. Едуард Драч домовився із керівництвом Національної спілки письменників про приміщення, і 31 січня в актовому залі НСПУ розпочався «установчий збір-концерт творчого об'єднання українських митців, які працюють у жанрі авторської пісні» – цитата з оголошення. Метою творчого об'єднання було проголошено створення постійно діючого центру для демонстрації творчих досягнень українських авторів-виконавців, пошуку і підтримки нових талантів, організації концертів і фестивалів.
Серед учасників першого концерту були класики жанру: Едуард Драч, Віктор Нестерук, Ігор Жук, Ольга Богомолець, Сергій Мороз, Ігор Якубовський.

Власне фестиваль «Відкриті небеса» вперше відбувся влітку 2006 року біля Історичного музею в Києві. Назву фестивалю дав журналіст Микола Підгорний. Назва фестивалю «Відкриті небеса» – не випадкова. Коли на людину сходить натхнення, кажуть ніби над нею відкрилися небеса. В цій назві є ще й інший сенс – фестиваль завжди проводиться на свіжому повітрі – під відкритим небом. Перший фестиваль відбувся на винятково волонтерських засадах як громадська ініціатива поетів і співців, які зібралися один одного побачити, відзначити своїми дисками й книжками здібну молодь, поговорити про наболіле й просто гарно провести літній день.

Організатори і натхненники фестивалю:
- Оксана Яблонська – поетеса, прозаїк, професор, академік Академії наук вищої школи України, співочільниця літературного об'єднання Sevama, організатор численних літературно-митецьких акцій для сприяння розвитку української поезії та пісні, співорганізатор фестивалю «Відкриті небеса» з 2016 року,

- Едуард Драч – український бандурист, поет, бард, рок-музикант, засновник та співорганізатор фестивалю «Відкриті небеса», лікар за фахом. Почесне звання «Заслужений працівник культури України» та орден «За заслуги» IІІ ст. (2019 р.).

З того часу співорганізаторами й учасниками того першого фестивалю започатковано ще дві імпрези. Це фестиваль творчого об'єднання Севама – Sevama Fest (наступного 2007 року) й фестиваль «Трипільський сапет» (2017 р).

З 2007 по 2009 рік у Спілці письменників щомісяця проводилися Вечори співаного слова, які 2010-го повернулися до фестивального формату "Відкритих небес". В різні роки фестиваль проходив біля музею Івана Гончара в Києві та у київському Гідропарку.

З 2016 року фестиваль проходить в серпні на галявині Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського. Учасники фестивалю обираються на підставі відібраних заявок з творами та за особистими запрошеннями фестивалю. Заявки можна надсилати у приватні повідомлення на сторінці фестивалю в Facebook.
Організатори
Оксана Яблонська,
Едуард Драч
Дати проведення
Попередні дати проведення 1 етапу в 2022 році - 28 серпня
На сторінці використано інформацію та фрагменти текстів з uk.wikipedia.org, litcentr.in.ua, vechoryspivslova.blogspot.com
Фото: Олекандр Редич, Володимир Осипенко, Oksana Yablonska-Sevama
зі сторінки фестивалю в Facebook та з bagnet.org
В 2021 році перший етап XІI Фестивалю сучасної української поезії та авторської пісні «Відкриті небеса» пройшов 29 серпня в своєму уже традиційному місці – во дворі Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського.

На фестивалі виступали Едуард Драч, Оксана Яблонська, Марія Бурмака, Тетяна Нікитюк, Тетяна Доміловська, Анатолій Рибін, Таня-Марія Литвинюк, Катерина Девдера, Василь Живосил Лютий та інші.
Місце проведення
У дворі музею Максима Рильського
вул.Максима Рильського 7, м. Київ, Україна
Сайт
Контакти
Для перегляду місця на мапі натисніть на координати
Бажаєте зв'язатися з нами? Натисніть, щоб створити повідомлення.