Всеукраїнський відкритий дитячо-юнацький фестиваль-майстерня авторської пісні
«Сонячний зайчик»

Про фестиваль
Однією з головних подій 2009 року для тих, хто займається бардівської піснею з дітьми та молоддю, став Перший всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль-майстерня авторської пісні «Сонячний зайчик», який відбувся в Запоріжжі 19-20 грудня. Організаторами фестивалю стали Український центр позашкільної освіти, Запорізький міський Палац дитячої та юнацької творчості, Театр поетичної пісні під керівництвом Олени Алексєєвої. Ім’я фестивалю дала назва пісні «Сонячний зайчик» пісенного автора Володимира Завгороднього.

Задум фестивалю полягав в тому, щоб створити атмосферу, в якій в дуже стислих часових рамках відбувалося б інтенсивне всебічне навчання учасників - представників клубів авторської пісні, які приїхали з різних міст. Адже «Сонячний зайчик» — не звичайний фестиваль, а майстерня, де всі три дні проходять в безперервному навчанні, з ранку до вечора, з короткими перервами на обід і вечерю. Викладачі — відомі майстри, чудові педагоги і приголомшливо цікаві люди, так що нудьгувати учасникам фестивалю не доводиться.
«Мета фестивалю — показати молодим людям, що талант є у кожного, а їх творчість має право на існування. Єдиною умовою цього є копітка щоденна робота над собою, розширення свого кругозору, поглиблення своїх знань. Можливість для цього ми постаралися створити на нашому фестивалі і дати тим самим імпульс для подальшого руху молодим людям», — вважає художній керівник фестивалю, керівник Театру поетичної пісні Олена Алексєєва.

З усіх фестивалів України, де є творчі майстерні, «Сонячний зайчик» стоїть осібно в плані всебічної допомоги авторам і виконавцям. Автору фестивалю, Олені Алексєєвій, вдалося створити традицію, творчу «матрицю», що поєднує майстер-класи з базових дисциплін — акторської майстерності, сценічної мови, сценічного руху, історії авторської пісні, плюс прикладні — психологічний тренінг і мікрофонний практикум, з індивідуальними заняттями з режисури пісні, вокалу, гітари, з уроками в поетичних майстернях, з показовими виступами співаючих педагогів фестивалю і гостей і з виступами найцікавіших учасників. Хоча дитячі фестивалі авторської пісні в Україні траплялися і раніше, такого рівня досвід став першим.

В цілому, сила такої події як фестиваль «Сонячний зайчик» в його стабільності — молоді люди знають, що приїхали вчитися грі на гітарі, поетичній творчості, сценічнії мові, акторському вмінню. З ними в майстер-класах працюють професіонали своєї справи, зустрічі з якими юні учасники чекають. Майстри розповідають і пропонують, пояснюють помилки і вказують можливі шляхи їх виправлення, але ніколи нічого не нав'язують — творчий вибір завжди за юними учасниками фестивалю. Іншими словами, мова йде про багаторічний цілеспрямований процес. При цьому одні учасники виростають і стають почесними гостями і навіть ведучими творчих майстерень фестивалю, а їм на зміну приходять інші — нові, яскраві, талановиті і неповторні.
Завданням і місією «Сонячного зайчика» в усьому цьому процесі є побудова перехідного моста від минулого авторської пісні до сьогодення і майбутнього.

Авторська пісня в уявленні багатьох — це про не надто молодих поетів і музикантів, які збираються біля багаття в турпоході. Але фестиваль «Сонячний зайчик» змінює ці уявлення. Авторська пісня — молода і відкрита. Власні пісні створюють не тільки дорослі «дяді й тьоті», а й креативна молодь мало не з 10 років.

До участі у фестивалі «Сонячний зайчик» запрошуються дитячі та юнацькі колективи авторської пісні та окремі автори, автори музики на чужі вірші, виконавці, дуети, ансамблі і поети віком від 6 років до 21 року.

На візитці фестивалю зазначено кілька титульних партнерів-співорганізаторів — Департамент освіти і науки Запорізької міської ради, Позашкільний навчальний заклад «Міський палац дитячої та юнацької творчості» Запорізької міської ради, але по суті серцем і душею події є керівник запорізького Театру поетичної пісні Олена Алексєєва.
Місце проведення
Палац дитячої та юнацької творчості
площа Запорізька 1,
м. Запоріжжя, Україна
Організатори
Український Державний Центр позашкільної освіти МОН України,
Позашкільний навчальний заклад «Міський палац дитячої та юнацької творчості» Запорізької міської ради
Дати проведення
Попередні дати проведення в 2022 році - 23-23 жовтня
Сайт
+38 097 300 68 96 – Художній керівник Олена Алексєєва
Контакти
XIIІ Всеукраїнський відкритий дитячо-юнацький фестиваль-майстерня авторської пісні «Сонячний зайчик» пройшов 22-24 жовтня 2021 року дистанційно в онлайн-форматі.
Показати Програму фестивалю в 2021 році
фестиваль сонячний зайчик 2021
Натисніть на картинку, щоб збільшити
фестиваль сонячний зайчик 2021
На сторінці використано інформацію та фрагменти текстів з: theatre-ap.cc.ua, creativpodiya.com, golos.com.ua
Фото: Галина Лук'янова, theatre-ap.cc.ua
Бажаєте зв'язатися з нами? Натисніть, щоб створити повідомлення.
Для перегляду місця на мапі натисніть на координати