Фестиваль авторської пісні імені Олександра Щиріна
«Мі-Сі-Соль»

Про фестиваль
«Мі-Сі-Соль» – щорічний фестиваль самодіяльної авторської пісні, за представництвом учасників має статус міжнародного – в Дениші приїжджають автори-виконавці з України, Росії, Польщі, Молдови, Білорусі, Грузії та Німеччини.

Фестиваль проходить на відкритому повітрі – в мальовничому куточку Житомирського Полісся, на березі річки Тетерів, поблизу с. Дениші.
Дениші – перлина Поліського краю, «маленька Швейцарія» з чудовою річкою Тетерів, яка тече в двадцяти кроках від сцени; це величезні 600-літні дуби, що створюють величний спокій і рівновагу в душі; це вечірній дзвін Тригірського монастиря; це казкова липнева ніч з віддаленим шумом водоспаду; це скелі, які залучають спортсменів-скелелазів з різних куточків світу. Тут море грибів, з-під ніг раз по раз вистрибують ящірки – наступити можна, тихо дзюрчить під берегами річка, а на природному скеледромі тренуються підкорювачі гірських вершин.
До цього слід додати срібні звуки гітари, щирість і доброзичливість господарів фестивалю, знаменитий куліш – складові справжнього бардівського свята, на якому кожен відчуває себе як вдома, серед близьких людей.
Якщо ви закохані в природу, в пісню, в активний туризм, не бажаєте старіти біля телевізора – беріть гітару і приїжджайте на фестиваль «Мі-Сі-Соль» як виконавець або глядач. Ви прекрасно проведете вихідні і не залишитеся без позитивних вражень і емоцій. Хто хоча б раз побував на «Мі-Сі-Соль», зарядитться запасом романтики та залишиться його прихильником назавжди.

А починалося все з туристичних зльотів в Денішах, на тлі дивовижної поліської природи: над рікою, між скелястих берегів, в хащі пралісу, де закохані в земну красу молоді та енергійні романтики співали біля багаття пісні під акомпанемент зручного для походів інструменту – гітари. Фестиваль заснований в 2002 році. Засновниками фестивалю стали житомирські барди (основний засновник фестивалю – поет, бард, педагог Олександр Щирін), до них приєдналися однодумці, друзі з інших міст. Незважаючи на політичні, соціальні та інші зрушення нашого життя, вони так і залишилися справжніми його співаками, філософами, поетами, музикантами – тією творчою силою, яку можна образно позначити як нитка Аріадни в сутінках глобальних соціально-політичних змін.

«Мі-Сі-Соль» не страждає на гігантоманію на кшталт «Грушинкі», – розповідає про фестиваль Ігор Жук, – він досить камерний. Крім конкурсу та творчих майстерень, фестиваль старанно трудиться всі ночі безперервно біля вогнищ – пильний Микола Чернявський вже кілька років стежить, щоб і тут була непроста «расслабуха». Нічні співи до ранку ненав'язливо наповнені змістом, змістовним спілкуванням і взаємним інтересом.
Мабуть, з цієї причини фестиваль «Мі-Сі-Соль» не був «прикрашений» на моїй пам'яті жодним випадком п'яних криків або чиєїсь неадекватної поведінки на цьому грунті. Не те, щоб тут хтось встановлював сухий закон – просто тутешнє повітря і фестивальне спілкування п'янять куди краще і корисніше, без найменших негативних наслідків.
А ще – чудовий бонус! – краса тутешньої природи, купання в ласкавому Тетереві, мальовничі скелі, вже згадане п'янке цілюще повітря ... Якби я писав рекламну статтю, залишилося б тільки вигукнути: «Дениші чекають на вас!». Але ж вони чекають і без цього, фестиваль радий кожному, хто прагне приїхати сюди заради пісні, творчості, дружньої бесіди про важливі і небанальні речі. Тільки треба віддавати собі звіт, що це і є перепусткою на фестиваль; прибулому з іншою метою кайф не гарантовано.
Моя семіструнка за правилами наладжується на мажорний «ре-сі-соль», така її властивість – але з акордом «Мі-Сі-Соль» вже кілька років у нас не виникає ні найменшого дисонансу».
Місце проведення
Організатори
Туристично-спортивний клуб «Полісся»,
Сільська рада Тетеревської об'єднаної територіальної громади
Дати проведення
Попередні дати проведення в 2022 році – 15-17 липня
Сайт
До радості зустрічі зі святом співаної поезії та спілкування з друзями домішується і відтінок смутку – Олександр Щирін, «душа» і головний організатор фестивалю, більше не вийде назустріч гостям, обдаровуючи всіх своєю посмішкою. Але Сан Санич назавжди залишається в Денешах – не тільки в назві, але і в пісенних програмах фестивалю, а головне – в душі кожного з присутніх: ім'я Сан Санича продовжує збирати біля скель на березі Тетерева, під крони вікових сосен і дубів старих і нових друзів фестивалю «Мі-Cі-Cоль».

Після смерті Олександра Щиріна в 2013 році фестиваль отримав його ім'я, а організацію проведення фестивалю взяли на себе Тетяна Воронова, Ірина Шахрай, Оксана Науменко, Олександр Рошко, Людмила Журавська, Руслан Мединський.
Берег річки Тетерев
район с. Дениші, Житомірський район, Житомірська область, Україна
Показати Положення про фестиваль в 2021 році
Співучі вітрила 2021
Співучі вітрила 2021
Співучі вітрила 2021
Співучі вітрила 2021
Натисніть на картинку, щоб збільшити
На сторінці використано інформацію та фрагменти тексту з misisol.ucoz.ua, zt.20minut.ua
Фото: Володимир Канюка, Ірина Шахрай, Тетяна Воронова, Олексій Родівілін, В'ячеслав Сергієв, szhitomir-online.com, insider.zt.ua
Для перегляду місця на мапі натисність на координати
Бажаєте зв'язатися з нами? Натисніть, щоб створити повідомлення.