Міжнародний фестиваль
авторської пісні
«Голубі озера»

Про фестиваль
Міжнародний фестиваль авторської пісні «Голубі озера» проходить на берегах одного з Голубих озер біля села Олешня Репкінського району Чернігівської області.

Олешнянські Голубі озера відомі не тільки на Чернігівщині, а й далеко за її межами. Кришталево чиста вода озер, розташованих серед соснового лісу, має цілющі властивості, тому недарма це місце вважається таким привабливим для відпочинку. Всього озер чотири, але кожне з них можна безперечно назвати справжнім дивом природи. Чому ж саме тут вода така особлива? Справа в тому, що дно кожного озера вкривають залежи кварцового піску, який використовується для виготовлення скла. Такий пісок відрізняється від звичайного як властивостями, так і кольором, надаючи воді яскраво блакитного відтінку. Саме тому озера і називають «голубі».
Голубі озера сьогодні – це ніби продовження духовної оази, створеної майже сто років тому серед соснових лісів у сусідньому маленькому селі Олешні сім’єю Ліндфорсів, із яких найвідоміші представники родини – Олександр та Софія Русові.

Організаторами фестивалю є Благодійний фонд імені Софії Русової та Чернігівська обласна державна адміністрація.
«Розумію, пік епохи бардів уже минув, – говорить засновник фонду імені Софії Русової, меценат Іван Чаус, який опікується фестивалем вже майже 9 років – але фестиваль добрий, духовний і його люблять. На нашому фестивалі авторської пісні немає помпезності, все відбувається по-домашньому. У нас немає й дипломів, і давно вже все умовно: хто гість, а хто конкурсант. Є просто номінації, котрі характеризують кожного барда як індивідуальність».

Традиційно фестиваль поєднується зі святкуванням Івана Купали. Тому і програма фестивалю включає також фольклорні заходи. Таким чином, фестиваль пропонує гостям концерти як бардів, так і художніх колективів, виставку майстрів народно-прикладного мистецтва, конкурс краси «Купальська квітка», велоекскурсію до маєтка Софії Русової, туристичні та спортивні заходи. Суботня програма завершується феєричним купальським действом на березі озера.
Фестиваль конкурсний, працюють творчі майстерні.
Місце проведення
Еко-комплекс «Голубі озера»
с.Олешня, Репкінський район, Чернігівська область, Україна
Організатори
Благодійний фонд імені Софії Русової,
Чернігівська обласна державна адміністрація
Дати проведення
Попередні дати проведення в 2022 році – 8-10 липня
Сайт
+38 093 119 16 47 – Анна, виконавчий директор
+38 093 912 51 11 – Іван, директор фестивалю
Контакти
В 2021 році X Міжнародний фестиваль авторської пісні «Голубі озера» пройшов 09-11 липня в традиційному місці та форматі.
Показати Програму фестивалю в 2021 році
фестиваль нота 2021
Натисніть на картинку, щоб збільшити
На сторінці використано інформацію та фрагменти текстів з: ozera.cn.ua, rusova.at.ua
Фото: rusova.at.ua, val.ua, facebook.com/bardfestival, chernihivregion.travel
Для перегляду місця на мапі натисніть на координати
Бажаєте зв'язатися з нами? Натисніть, щоб створити повідомлення.