Міжрегіональний фестиваль співаної поезії
«Время Визбора»

Про фестиваль
Фестиваль «Время Визбора» проходить в останні вихідні червня на базі відпочинку ім. Соїча на Салтівському водосховищі в Харківській області.

Фестиваль з'явився не на порожньому місці. Харківський клуб імені Юрія Візбора свої камерні, клубні фестивалі проводив з 1989 року. Спочатку це були випадкові місця – Малишевська база відпочинку в Занки, піонертабір там же, харківський яхтклуб ... З 2001 року фестиваль отримав постійну прописку на Салтівському водосховищі, на базі відпочинку ім. Соїча, яка раніше належала заводу ім. Малишева. Часи змінюються, змінюються умови і власники. Але фестиваль поки залишається на старому місці.

Назву фестивалю дав тодішній віце-президент Клубу – Олександр Андрійович Виноградський, написавши такі вірші:
«Ну что же, братья, прошлое прошло
И будущее только намечается,
А Время Визбора идёт и не кончается
Из года – в годы, из числа – в число…»


Ця назва відразу позначилася на тематиці фестивалю, більше уваги стало приділятися класичному жанру авторської пісні. Обов'язковим елементом програми став концерт пам'яті Ю. Візбора. Фестиваль, спочатку камерний, за 19 років розширив свою географію до міжнародного, приймаючи представників різних міст України, близького та далекого зарубіжжя. Не один раз на фестиваль приїжджали такі відомі барди як Володимир Каденко, Ігор Жук, Валерій Марченко, Микола Ютушуй, Ігор Лі, Володимир Васильєв, Олександр Єфремов, Олександр Супрун, Вадим Єгоров та інші, може, менш знамениті, але дорогі гості. Приїжджала і Тетяна Візбор з Раїсою Нур, поділилася спогадами про батька.
Значна частина концертів фестивалю пов'язана з часом зародження і розквіту авторської пісні – часом Візбора, Висоцького, Окуджави, Кукіна, Городницького ... І це не тому, що на фестивалі присутні тільки люди старшого покоління. Є тут і «молодіжне крило» – в першу чергу, вихованці Ірини Федорової – гурток «Стежинка». Ця молодь теж із задоволенням співають «класику жанру» і знайомлять старше покоління з сучасними молодими авторами, стають лауреатами фестивалю. Для багатьох з них це перший вихід на конкурсну сцену.
Приїжджають на фестиваль також і інші дитячо-юнацькі колективи – з театру поетичної пісні Олени Алексеєвої із Запоріжжя, з спецмузшколи Харкова.

Відмінною рисою фестивалю «Время Визбора» є поетична складова. Завжди однієї з номінацій конкурсу присутня поезія. Ведучі поетичних майстерень – перевірені корифеї, визнані поети: Олександр Виноградський, Олег Бондар, Віталій Ковальчук, Олена Кисловська. Поетичні баттли – знахідка фестивалів останніх років.

Унікальна сторінка фестивалю – обов'язкова лекція президента Клубу ім. Візбора і керівника фестивалю Михайла Євгеновича Босіна про новітні досягнення в галузі фізики, математики, астрономії.

Поселення на фестивалі вільне – від наметів до номерів «Люкс» на базі відпочинку. Піщаний пляж водосховища, прогулянки на яхтах друзів, гарне харчування –фестиваль «Время Визбора» чекає друзів на чергову зустріч!

XIХ Міжрегіональний фестиваль співаної поезії «Время Визбора» проходив 25-28 червня 2021 року в своєму традиційному форматі.
Місце проведення
База відпочинку ім.Соїча,
с.Старий Салтів, Вовчанський район, Харківська область, Україна
Організатори
Дати проведення
Попередні дати проведення у 2022 році - 25-28 червня
Контакти
Харківський клуб пісенної поезії ім. Ю. Візбора
Наталія Соколовська +38 099-000-15-17
Оксана Кошелева +38 050-632-14-31
Показати Положення про фестиваль в 2021 році
Співучі вітрила 2021
Співучі вітрила 2021
Співучі вітрила 2021
Співучі вітрила 2021
Натисніть на картинку, щоб збільшити
На сторінці використана інформація, надана організаторами фестивалю
Відео з youtube-каналу Наталії Соколовської
Фото: Галина Лук'янова, Oleksandr Repin
Для перегляду місця на мапі натисніть на координати
Бажаєте зв'язатися з нами? Натисніть, щоб створити повідомлення.