Володимир Ткач

Писати пісні Володимир почав з 1998 року.

Пісні, написані і виконані Володимиром Ткачем, прості і зрозумілі, а дивовижні мелодії перетворюють їх в казкові полотна музичної акварелі – чисті і прозорі, про любов, час, дружбу, про полум'я минулого і надії майбутнього. Стиль, в якому він писав, дуже складно віднести до загальновідомих напрямків – це своєрідний синтез класичної бард-балади та джазу, співучість романсу і синкопа блюзу, шелест м'якого року і народні мотиви.

У різний час Володимир ставав лауреатом різних фестивалів від регіональних до міжнародних. Харків і Донецьк, Полтава і Слов'янськ, Дніпропетровськ і Запоріжжя, Ялта і Балаклава...
Мелодії, створені Володимиром, оригінальні і легко впізнавані. Його пісні співають за кордоном – в Америці, Ізраїлі, Росії. Його виступи в клубі авторської пісні, на фестивалях завжди привертали слухачів, а неповторний тембр його голосу посилював враження.

Олег Попенко, бард, автор-виконавець, близький друг Володимира Ткача, так згадує про нього: «Так, на жаль, тільки в останні роки життя до Володі прийшло визнання. Раніше до нього ставилися прохолодно, скажімо так, без ентузіазму, часто не даючи навіть виступити на значущих концертах, або фестивалях, хоча, на мій погляд, він був один із найталановитіших авторів України. Він ніколи не напрошувався на сцену, в компанії брав в руки гітару тільки, якщо його попросили заспівати. Не заводив спеціальних знайомств для просування себе коханого (чим страждали багато інших). Але пісні його говорили самі за себе.
І показово те, що ось уже 10 років минуло з його смерті, а пісні його звучать, їх співають, вони, як то кажуть, пішли в народ...
Володя був прекрасний мелодист, його мелодії настільки органічно зливаються з його віршами і западають в душу, що часто ловиш себе на тому, що муркотиш пісню. Це була інтелігентна людина, яка все тонко відчувала, його образ думок і душа втілювалися в піснях, які він писав. Багато що Володимиру довелося випробувати в житті, але останніми роками він хоча б провів в любові і турботі коханої жінки Марини, у шлюбі з якою він написав кращі свої пісні».

Довгий час Володимир Іванович боровся з важкою хворобою, намагаючись при цьому не втрачати волі до життя і не переставати співати. Рідні, друзі та лікарі робили все, що могли. Але дива не сталося. Володимир Ткач помер 27 грудня 2010 року і був похований в Дніпропетровську.
На сторінці використано інформацію та фрагменти текстів Олега Попенко, tkach-music.at.ua, bards.name
Ткач Володимир Іванович – поет, композитор, автор-виконавець власних пісень – народився 24 лютого 1954 року в місті Горлівка Донецької області.

Батько – офіцер, який пройшов війну з перших її днів, працював на різних партійних і господарських посадах, мама – домогосподарка, виховувала сімох дітей. На початку війни сім'я жила на західному кордоні і повністю відчула на собі весь жах початку війни. Володя, найменша, сьома дитина в родині, чув багато розповідей про той важкий час. Чотири сестри і два брати ... Нужда і розруха змушували багато працювати, тому всі дуже рано почали працювати.

У 1959 році сім'я переїхала до Дніпропетровська. Тут у Володимира відкрилися очі на творчість, як на сенс життя. Зустрічі з дивними, творчими людьми залишили незабутні враження на все подальше його життя. «Страшно подумати, куди б повела мене доля, якби не зустрів таких людей, які навчили бачити красу в усьому і завжди» – повторював Володимир Ткач навіть через багато років. Володимир Іванович вважав, що творчість – ось сенс і призначення кожної людини, яка прийшла в цей світ.
Архітектор за освітою, він довгий час працював художником-дизайнером, оформлювачем інтер'єрів, розробником нових, оригінальних стилів в сучасному будівництві. Працював в різних видах мистецтва, з різними матеріалами, зустрічами, людьми. Творив, багато чого робив власними руками – і черпав натхнення звідусіль.

«Всі інтелектуальні сили суспільства зійшлися в одному виді мистецтва – в архітектурі» – так сказав колись Віктор Гюго. Цей вислів став наріжним в творчій долі Володимира Ткача. А зодчество, архітектура – це застигла музика! Музика завжди була поруч. Пісня і гітара міцно увійшли в його життя як її невід'ємна частина. З юних років магія звуку і чарівність поетичних рядків допомагали йому сформувати своє особисте ставлення до такого непростого, але барвистого і захоплюючого життя.
На сторінці використано відео з youtube-каналів: Oleg Popenko, Днепропетровский клуб самодеятельной песни, semikinata, Alexandr Kulik, Телетеатр
Фото: Вікторія Славинська та не встановлений автор (будемо вдячні за допомогу у встановленні авторства фотографії - вертикальне (портретне) фото зліва)
Владимир Ткач
Владимир Ткач
Владимир Ткач
Ольга Строга та Анатолій Строгий, пісня Володимира Ткача «Ниточкой золотой»:
Тріо «Неслыханная прибыль", пісня Володимира Ткача «Мой визави»:
Бажаєте зв'язатися з нами? Натисніть, щоб створити повідомлення.