Міський відкритий фестиваль авторської бардівської пісні «Стежинка»

Про фестиваль
Міський відкритий фестиваль авторської та туристської пісні «Стежинка» було започатковано на базі туристсько-краєзнавчого відділу Міського Дитячого Палацу культури (на сьогодні - Харківський Палац дитячої та юнацької творчості) у листопаді 1998 року. Всі роки існування витрати на проведення фестивалю, оплату роботи журі та нагородження лауреатів здійснюються за бюджетні кошти.

Головною метою фестивалю є розвиток та популяризація жанру авторської та туристської пісні, виявлення та підтримка молодих авторів та виконавців, сприяння їх творчому зростанню та всебічному розвитку.

Тому всі роки співорганізатором фестивалю був Клуб пісенної поезії ім. Ю.Візбора Харківського Будинку вчених, співпраця з яким допомогає у подальшому творчому житті лауреатів (участь в всеукраїнських заходах з авторської пісні за рахунок клубу, запрошення для участі в концертах і фестивалях).

Cлід підкреслити, що жанр авторської пісні не потребує високої майстерності володіння гітарою та особливих вокальних здібностей, тому в концерті фестивалю може взяти участь практично кожен, кому до вподоби цей жанр.

В Харкові практично немає гуртків туристської пісні. Але треба зазначити, що без цього жанру неможливо представити собі участь у будь-яких туристських заходах – походах, експедиціях, змаганнях, тощо. Тому до участі в фестивалі кожен рік запрошуються всі туристсько-краєзнавчі гуртки міста, без умови наявності в їхніх ЦДЮТ вокальних чи навчаючих грі на гітарі гуртків.

З метою пошуку талановитих виконавців та авторів у залікову програму міських туристських змагань позашкільних закладів Харкова, що також щорічно організовуються туристсько-краєзнавчим відділом Харківського Палацу дитячої та юнацької творчості, включено конкурс туристської пісні. Також, керівник профільного гуртка – туристської пісні – Ірина Федорова підтримує зв`язки з аналогічними гуртками за межами міста та країни і запрошує їх вихованців для участі в нашому фестивалі (Есхар, Київ, Запоріжжя, Бахмут та ін.).

До участі у фестивалі запрошуються усі бажаючі автори, композитори та поети, виконавці авторської бардівської пісні під супровід гітари, віком від 7 до 21 років, що пройшли попереднє прослуховування.
Місце проведення
Харківський палац дитячої та юнацької творчості –
Україна, м. Харків, проспект Тракторобудівників 55
Організатори
Комунальний заклад «Харківський палац дитячої та юнацької творчості Харківської міської ради Харківської області»,
Клуб пісенної поезії ім. Ю. Візбора Харківського Будинку вчених
Сайт
Дати проведення
Попередні дати проведення в 2022 році - 12-13 листопада
Контакти
09-10 листопада 2019 року в малій залі Харківського Палацу дитячої та юнацької творчості відбувся XXІІ міський фестиваль авторської бардівської пісні «Стежинка - 2019».
Організаторами фестивалю традиційно стали педагоги соціально-реабілітаційного відділу Палацу, зокрема, завідувач відділу – Л. Кулеш та керівник гуртка авторської бардівської пісні – І. Федорова.
У 2020 та 2021 роках проведення фестивалю було відмінено.
Показати умови проведення в 2021 році
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ КЗ ХПДЮТ
від 12.01.2021 3

УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ
відкритого міського фестивалю авторської бардівської пісні
«Стежинка-2021»

І. МЕТА І ЗАВДАННЯ:
- розвиток та популяризація жанру авторської бардівської пісні та співаної поезії;
- виявлення та підтримка молодих авторів та виконавців, сприяння їх творчому зростанню, всебічному розвитку їхнього таланту, готовності до практичної творчої діяльності;
- згуртування творців та ентузіастів авторської пісні у творчому середовищі;
- залучення митців, професійних виконавських колективів до творчої співпраці з юними авторами, надання їм фахової допомоги;
- творче спілкування школярів, молоді, пошук і відбір творчо обдарованих та здібних дітей.
- виховання у молоді патріотичних почуттів, любові та поваги до своєї країни та рідної мови;
- формування національної свідомості, шанобливого ставлення до культури та твор-
чості рідного краю.

ІІ. КЕРІВНИЦТВО ФЕСТИВАЛЮ:
Міський фестиваль авторської бардівської пісні «Стежинка - 2021» проводиться відповідно до Плану роботи Департаменту освіти Харківської міської ради на 2021 рік.

Засновником фестивалю є комунальний заклад «Харківський Палац дитячої та юнацької творчості Харківської міської ради Харківської області». Безпосередня відповідальність за організацію та проведення фестивалю покладається на організаційний комітет, склад якого затверджується директором КЗ ХПДЮТ. Організаційний комітет, в свою чергу, створює журі, яке визначає переможців.

ІІІ. СТРОКИ ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ.
Фестиваль проводиться 13 – 14 листопада 2021 року у приміщенні комунального 1закладу «Харківський Палац дитячої та юнацької творчості Харківської міської ради Харківської області» за адресою: пр. Тракторобудівників, 55.

ІV. УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ.
До участі у фестивалі запрошуються усі бажаючі автори, композитори та виконавці авторської бардівської пісні під супровід гітари, віком від 7 до 21 років, що пройшли попереднє прослуховування.

До концертної програми включаються пісні, які відповідають загальним принципам гуманізму, доброти, любові і патріотизму, а також основним традиціям бардівської пісні: досконалий поетичний текст, вишукана мелодія (проста, але оригінальна в контексті виконання). Пісні можуть бути виконані українською, російською мовами.

Заявки на участь у фестивалі надаються у письмовому вигляді у КЗ ХПДЮТ за адресою: пр. Тракторобудівників, 55, кім. 432 до 09 листопада 2021 року.

V. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ.
Попереднє прослуховування бажаючих брати участь у фестивалі буде проводиться у КЗ ХПДЮТ, каб. 432. до 09 листопада 2021 року з 16.00 до 19.00.

VІ. ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ.
13.11.21. з 15.00 до 18.00 – відкриття фестивалю та конкурсний концерт учасників.

14.11.21. з 15.00 до 18.00 – концерт лауреатів, нагородження та виступ почесних гостей і членів журі фестивалю.

VІІ. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ.
Лауреатів фестивалю визначає журі, склад якого затверджується наказом по Палацу.

Журі фестивалю прослуховує учасників і визначає лауреатів за наступними критеріями: виконавська майстерність та артистичність, змістовність тексту та якість музичного супроводу при виконанні пісень, музична культура пісні, високий рівень поезії.

Лауреати визначаються за номінаціями:
- "Кращий автор";
- "Кращий композитор";
- "Кращий виконавець";
- "Кращий колектив";
- "Надія фестивалю";
- "Приз глядацьких симпатій";
- "Кращий поет";
- "Краща патріотична пісня".

Переможці нагороджуються дипломами та подяками. Оргкомітет, спонсори, окремі організації можуть встановлювати спеціальні призи для учасників фестивалю.

VІІІ. ФІНАНСУВАННЯ.
Витрати на проведення фестивалю та нагородження лауреатів – за рахунок
КЗ ХПДЮТ та за рахунок залучених коштів.

Оргкомітет.

На сторінці використано інформацію та фрагменти текстів з: dvorec.edu.kh.ua
Фото: Галина Лук'янова, dvorec.edu.kh.ua
Для перегляду місця на мапі натисніть на координати
Бажаєте зв'язатися з нами? Натисніть, щоб створити повідомлення.