Міжнародний фестиваль авторської пісні
«Славутич»

Про фестиваль
У жовтні 1989 року в наймолодшому місті України — Славутичі — відбулося перше засідання клубу авторської пісні, на якому Костянтин Костяхін, Фелікс Єнтіс, Сергій Нікандров, Олена Ступникова, Олександр Кондаков, Наталія Тихонюк обрали президента Михайла Калініченка. Це і можна вважати початком історії клубу авторської пісні м. Славутич, надалі і до теперішнього часу відомого як клуб ЛАПС (Любителі Авторської Пісні Славутича).
І почалася активна творча діяльність. Зустрічі по середах з гітарою по колу, концерти в Палаці культури «Енергія», поїздки на фестивалі авторської пісні в Київ, Харків, Ленінград, Запоріжжя, Суми, Ялту, Гродно, Донецьк і навіть в Самару на фестиваль імені Валерія Грушина.

В результаті клуб обростав зв'язками з клубами в інших регіонах і близькими знайомствами з майстрами авторської пісні. Поступово ЛАПС ставав все більш популярним міським колективом і поповнювався активними однодумцями. З ініціативи клубу в Славутичі проходили творчі зустрічі та концерти відомих бардів. Славутич відвідували Юрій Кукін, Олег Мітяєв, Леонід Сергєєв.

Саме Леонід Сергєєв і запропонував провести в Славутичі фестиваль авторської пісні. Ініціатива знайшла підтримку з боку адміністрації, профспілкового комітету ЧАЕС та міського відділу культури.
В результаті в серпні 1995 року відбувся 1-й Славутицький фестиваль авторської пісні, який проходив на острові Праведний на річці Дніпро на кордоні з Білоруссю.
За організацію першого фестивалю «Славутич» взялися Семен Рубчинський, який мав у цій справі значний досвід, В'ячеслав Востряков, який представляв клуб ЛАПС, і Леонід Сергєєв. Головою журі став Сергій Нікітін. На фестиваль були запрошені крім Сергія Нікітіна інші найвідоміші барди: Олександр Мірзаян, Леонід Сергєєв, брати Міщуки, Олексій Іващенко, Галина Хомчик, Борис Бурда, Володимир Васильєв, Віктор Байрак, Михайло Барановський, Юрій Лорес та ін.
Тризубий Стас, невгамовний лідер української авторської пісні, цілком знаходив спільну мову з російськомовними авторами і виконавцями. Лариса Кадирова, народна артистка України, що входила до складу журі, вперше була на подібному бардівському фестивалі і не могла прийти до тями від подиву — настільки все їй подобалося.

Вже прослуховування показало, що рівень конкурсантів досить високий, при тому, що більшість з них вперше виходили на конкурсну сцену — за кілька років вимушеної паузи в Україні, коли «російськомовні» барди не допускалися, наприклад, на фестиваль «Оберіг», виросло нове покоління авторів і виконавців, яке вагомо заявило про себе на «Славутичі-95».

Фестиваль пройшов на високому організаційному і творчому рівні і викликав інтерес багатьох шанувальників авторської пісні України, ближнього і далекого зарубіжжя.
Наступні фестивалі стали проходити на галявині поблизу бази відпочинку «Дніпро», на березі річки Кривої (рукава Дніпра). Починаючи з другого фестивалю 1996 року і по восьмий фестиваль 2002 року організацію та проведення фестивалю здійснював оргкомітет у складі Михайла Калініченка, Наталії Тихонюк, Григорія Шурша, Олександра Кондакова, Олександра Нічіпоренка, при активній підтримці членів клубу ЛАПС.
За цей період в фестивалях брали участь відомі барди: Лідія Чебоксарова, Михайло Барановський, Віталій Калашников, Сергій Каплан, Ілля Вінник, Олександр Король, Давлєт Кєлов, Олександр Вербицький, В'ячеслав Ковальов і Володимир Мальцев, Олена Алексєєва, Віктор Байрак, Олександр Баль, Володимир Завгородній, Леонід Сергєєв, Вадим і Валерій Міщуки, Вадим Єгоров, Михайло Кочетков, тріо «Фієста», Олександр Дольський, Віктор Луферов, Володимир Васильєв, Володимир Капгер і багато інших.

З 9-го фестивалю 2003 року керівництво організацією та проведенням фестивалів взяв на себе В'ячеслав Востряков. Щорічні зустрічі були веселими і творчими: авторитетні журі прослухали сотні конкурсантів, відкриваючи нових авторів пісень, виконавців, поетів. Близько двохсот з них пишаються званнями дипломантів і лауреатів Славутицького фестивалю.
У 2011 році фестиваль перебрався на нове місце: яхт-клуб «Білі крила» на мальовничому березі притоки Дніпра — річки Вербка. Концерти учасників і гостей фестивалю на галявині і в місті, неодмінна іскрометна «Чайхана», і, головне, радість зустрічі з друзями завжди були основними атрибутами фестивалю.
Місце проведення
Берег ріки Вербка
район яхт-клубу м. Славутич «Білі крила»
Репкінський район, Чернігівська область, Україна
Організатори
Віктор Байрак, Галина Сулімова, Валерій Сулімов,
Відділ культури міської ради м. Славутич
Дати проведення
Попередні дати проведення в 2022 році – 19-21 серпня
Віктор Байрак
+38 099 563 72 12
На сторінці використана інформація, надана Галіной Сулімовою, а також використано фрагменти тексту Анатолія Лемиша/zn.ua
Фото: Ігор Деркач, Тетяна Воронова, m.slavutich.cn.ua, ilmeny.org.ru
Контакти
Влітку 2016 року пішов з життя В'ячеслав Востряков. І в серпні цього року було проведено останній, 21-й, повноформатний фестиваль. Але бажання зустрічатися в Славутичі залишилося! І оргкомітетом, на чолі зі старим другом фестивалю, учасником всіх концертів, беззмінним організатором і ведучим «чайхани» Віктором Байраком, за підтримки адміністрації міста, з 2017 року був придуманий новий формат: міні-фест пам'яті В'ячеслава Вострякова в форматі неформального табору на березі притоки Дніпра в районі яхт-клубу «Білі крила». Це зустріч друзів з відпочинком і риболовлею, з нічними вогнищами і гітарою по колу. І обов'язковим концертом авторської пісні «Запрошує Віктор Байрак» на майданчику в місті Славутич.
В організації фестивалю в новому форматі беруть участь Віктор Байрак, Галина Сулімова і Валерій Сулімов за підтримки відділу культури міської ради м. Славутич і фонду імені Софії Русової в особі Івана Чауса.

На фестивалі «Славутич» завжди раді побачити старих і зустріти нових друзів!
Для перегляду місця на мапі натисніть на координати
Бажаєте зв'язатися з нами? Натисніть, щоб створити повідомлення.