Міжнародний фестиваль пісні та поезії імені Довлєта Кєлова
«Острів»

Про фестиваль
Міжнародний фестиваль авторської пісні та поезії «Острів» імені Довлєта Кєлова – фестиваль сучасного акустичного музично-поетичного мистецтва, історії київської авторської пісні та поезії, традицій творчого спілкування в концертних залах та на природі біля багаття.
Фестиваль започаткований у 2005-му році. Автор ідеї, президент фестивалю – Олег Рубанський – музикант, поет, відомий бард, організатор та ведучий Літературно-музичного Салону в Києві (з 1992 р.), викладач-методист Київської школи джазового та естрадного мистецтв.

Виникнення фестивалю «Острів» (перші фестивалі мали назву «Жуків Острів» та проводились в київському урочищі Жуків острів на березі Дніпра) пов’язане з ім’ям Довлєта Кєлова (1995 – 2004) – київського барда, у минулому – керівника Клубу авторської пісні «Арсенал». Довлєт Довлєтович Келов народився 9 травня 1955 р. в Туркменістані в місті Байрам-Алі. В шкільні роки мешкав у м. Ашхабаді. Навчався також у Художній школі. У 1972 р. приїхав до Києва і став студентом Київського інституту інженерів цивільної авіації. Після закінчення інституту працював інженером в аеропортах, потім на заводі ім. Лєпсе та в різних науково-дослідних інститутах. Талановитий інженер-винахідник, володар низки патентів, Д. Кєлов був різнобічно обдарованою людиною, добре знав історію слов’янських та азіатських народів, вивчав їх культурну спадщину, любив високу поезію, що надихало його і на власні творчі пошуки. Тому жанр авторської пісні, що базується на первинності високохудожнього слова, був свідомим вибором для Д. Кєлова. Маючи вже певні творчі надбання як поет та автор пісень, він у 1982 році приходить до київського Клубу авторської пісні «Арсенал» і невдовзі стає відомим автором-виконавцем у жанрі авторської пісні в Києві та за його межами. У непрості часи середини 90-х років, коли авторська пісня переживає кризу, Довлєт стає керівником вищевказаного Клубу.
На початку 2000-х років він є головним організатором декількох Всеукраїнських фестивалів авторської пісні в Києві. В історію київської авторської пісні Довлєт Кєлов увійшов як автор пісень високого рівня та один з найавторитетніших подвижників жанру, завдячуючи яким пісня приходить до слухачів, відкриває нові імена та виховує молодь у сенсі загальнолюдських моральних цінностей. Саме на роботу з молоддю в першу чергу були спрямовані зусилля Д. Кєлова як керівника клубу авторської пісні. Довлєт Кєлов помер від серцевого нападу 17 січня 2004 р.
В пам’ять про Д. Кєлова стараннями друзів та шанувальників його особистості і творчості видані звукові альбоми його авторських пісень, книга віршів та започаткований Фестиваль авторської пісні та поезії «Острів» (перші фестивалі мали назву «Жуків Острів») імені Довлєта Кєлова.

Фестиваль має на меті те, що було найважливішим і для Довлєта – популяризацію найкращих традицій музично-поетичної творчості, представлення жанру перед київською громадою на високопрофесійному мистецькому рівні, допомогу починаючим авторам-виконавцям та збереження пам’яті про тих, хто створював історію жанру і чиї імена не підлягають забуттю.
Так, крім виступів кращих конкурсантів, київських майстрів і гостей, на фестивалі представлялись окремі програми або концертні блоки, присвячені життю та творчості київських корифеїв жанру авторської пісні та поезії, зокрема – Семену Кацу, Довлєту Кєлову, Олександру Королю, Вадиму Сєрому, Олександру Шаргородському.

Перші фестивалі «Острів» («Жуків Острів») проходили на природі в київському урочищі Жуків острів. А з 2009 року більшість заходів фестивалю проводиться в концертних залах Києва. Фестиваль став традиційним та базовим заходом Київської школи джазового та естрадного мистецтв. Тому змінився акцент у назві фестивалю. «Острів» від того часу, конкретно, символізує єдність вільних людей з високим творчим та моральним духом у непростому бурхливому сьогоденні. З’явилось значно більше можливостей для роботи творчих майстерень, адже, при повній демократичності доступу до участі у фестивалі, учасники виходять на сцену тільки після вибагливого і водночас приязного аналізу заявлених пісень і віршів. І за це відповідають знані майстри авторської пісні – автори-виконавці, організатори та подвижники жанру. Для цього на базі Київської школи джазового та естрадного мистецтв створюються належні умови. А виступ на серйозній сцені потребує більшої відповідальності та якіснішої підготовки. В межах фестивалю проводиться ще низка різноманітних заходів.

Одна з цікавинок фестивалю – традиційний пісенний пікнік на мальовничому Жуковому острові, де створюється атмосфера найдемократичнішого творчого спілкування, і де знайдеться місце для всіх бажаючих поділитися зі слухачами своєю творчістю. Зазвичай, високо котирується і спеціальна «фішка» «Острова» – виконавська премія імені Семена Каца – «За високий рівень виконання пісень Семена Каца».
Місця проведення
– Школа джазового і естрадного мистецтв
вул.Челябінська 7в, м. Київ, Україна
Організатори
Школа джазового і естрадного мистецтв,
Бібліотека «Демієвська» ЦБС Голосіївського району міста Києва,
Творчий проект «Літературно-музикальний салон Олега Рубанського»,
ГО «Мистецька ліга»
Дати проведення
Попередні дати проведення в 2022 році – 14-15 травня
Сайти
+38 096 030 98 77
Контакти
В останні роки організаторами фестивалю є Школа джазового і естрадного мистецтв, творчий проект «Літературно-музикальний салон Олега Рубанського», ГО «Мистецька ліга», бібліотека «Демієвська» ЦБС Голосіївського району міста Києва. Президентом фестивалю є Олег Рубанський, головою організаційного комітету – директор Школи джазового і естрадного мистецтв Петро Полтарев.

Заходи фестивалю відбуваються в Великій залі Школи джазового і естрадного мистецтв, в приміщенні бібліотеки «Демієвська» ЦБС Голосіївського району міста Києва та в урочищі Жуков острів.

XVI Міжнародний фестиваль авторської пісні та поезії «Острів» імені Довлєта Кєлова пройшов 16-17 травня 2020 року в своєму традиційному форматі.
– Бібліотека «Демієвська»
пр.Голосіївський 46/1, м. Київ, Україна
– урочище Жуков острів, м. Київ, Україна
фестиваль Остров имени Довлета Келова
Показати умови проведення в 2021 році
Друзья!
16 мая (вс.) 2021 г. в проекте киевского Фестиваля песни и поэзии "Остров" им. Довлета Келова состоится традиционный песенный пикник на Жуковом острове.

Как всегда, встречаемся на Корчеватом в 11.00 на конечной остановке автобусов и маршруток №20 (пл. Л.Толстого - ст.М. Лыбидская - ж/м Корчеватое) возле дамбы перед Жуковым островом. Затем двигаемся на поляну, развешивая маркировку для тех, кто придёт позже. Место для слёта - в 10 - 15-ти минутах пешего хода.

В программе:
1. Гитары по кругу (поющим - гитары брать!). Просьба подготовить классику авторской песни, песни киевских авторов, а для авторов, конечно, - свои произведения.
2. Скатерть-самобранка (с угощениями, которые мы все сами берём с собой из расчёта - для себя и друга угостить).

Просьба иметь с собой питьевую воду.
И ещё просьба не делать дополнительную рекламу нашему мероприятию.
Время проведения основной программы 12.00 - 17.00
До встречи!
С уважением и сердечно, Олег Рубанский со товарищи
На сторінці використано інформацію та фрагменти текстів з: ostrov.bardy.org, rubanski.at.ua
Фото: О.Ворох, О.Школьний, rubanski.at.ua, facebook.com/ostrovfest
Відео з youtube-каналу Михайла Бондарського
Бажаєте зв'язатися з нами? Натисніть, щоб створити повідомлення.
Для перегляду місця на мапі натисніть на координати
Для перегляду місця на мапі натисніть на координати
Для перегляду місця на мапі натисніть на координати