Всеукраїнський конкурс молодої української поезії і авторської пісні імені Марини Брацило
«Хортицькі дзвони»

Про конкурс
Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони» проводиться в пам’ять про українську поетесу та автора - виконавця Марину Брацило родом із Запоріжжя, яка трагічно загинула в 2013 році. Він охоплює виключно молодіжну творчу аудиторію, оскільки творчий шлях Марини Брацило яскраво засвідчив, що справжнє творче обдарування потребує уваги і підтримки з юних літ.

Поетеса та пісняр Марина Брацило займає особливе місце в плеяді запорізького письменства. ЇЇ перші поетичні спроби прийшлися вже на раннє дитинство, а в 14 років з’явилися перші публікації у місцевих ЗМІ. На другому курсі університету 19-річну Марину було прийнято до Спілки письменників України (і на сьогодні це її досягнення нікому не вдалося повторити). У 23 роки її було включено Біографічним інститутом США до номінації «Жінка року», до Міжнародного словника видатних особистостей, до «Енциклопедії сучасної України». За її короткого, але яскравого життя, Марина видала шість поетичних збірок та написала близько 100 пісень. Вона була також автором низки поетичних добірок у вітчизняній періодиці, частину цього творчого доробку поетеса встигла за життя оприлюднити на своєму авторському сайті - www.bratsylo.com.ua.
Марина сприяла розвитку рідного поетичного слова як член журі Всеукраїнського фестивалю живої поезії «Молоде вино», вела продовж ряду років поетичні вечори в літературній вітальні видавництва «Смолоскип». ЇЇ талант був свого часу поцінований відзнаками багатьох конкурсів та фестивалів.

Організатором конкурсу, започаткованого за ініціативи творчої громадськості Запорізького краю, є Запорізький національний університет. Курує щорічну підготовку та хід проведення конкурсу кафедра українознавства ЗНУ, яку очолює кандидат філологічних наук Ольга Олександрівна Стадніченко. Постійними партнерами «Хортицьких дзвонів» є Запорізька обласна організація НСПУ, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Національний заповідник «Хортиця», Запорізький Союз українок та ін.
З 2017 року співорганізатором конкурсу, в рамках виконання Програми функціонування і розвитку української мови в м. Запоріжжі на 2016 - 2020 рр., є Запорізька міська рада.

Перший раз конкурс пройшов у 2014 році.

Конкурс поетів-початківців та тих, хто шукає себе в українській авторській пісні, проводиться у двох номінаціях: «Поезія» та «Авторська пісня».Вік учасників конкурсу - від 15 до 25 років. Мова творів – українська.
Підсумки конкурсу оголошуються до дня народження поетеси - 2 грудня.

Подані на конкурс творчі доробки проходять строгий доконкурсний відбір і лише ті, що відповідають Положенню про конкурс, подаються на розгляд Журі. Всього за період з його заснування 2014 року такий конкурсний відбір пройшло більше 300 молодих творчих обдарувань. Найкращі творчі доробки компетентне Журі відзначило дипломами та заохочувальними преміями. Всього з 2014 по 2019 роки Дипломи лауреатів отримали 53 учасники, 14 стали Дипломантами конкурсу, спеціальні призи та заохочувальні премії отримали 24 конкурсанти. За ці роки конкурс зібрав під своїм дахом молоді творчі обдарування в поезії та авторській пісні практично зі всіх областей України. Важливо зазначити, що Конкурс має постійний професійний склад журі з числа столичних та запорізьких митців на чолі зі знаним українським письменником Іваном Андрусяком.

Зазвичай конкурс стартує навесні. Як правило, кожного року датою оголошення конкурсу визначається певна вагома соціокультурна подія в житті країни, як от: день народження Т.Г.Шевченка, Всесвітній день поезії тощо. У 2020 році Оргкомітетом оголошення старту «Хортицьких дзвонів» - приурочено до Міжнародного дня сім’ї, який відзначається 15 травня. Адже однією з відзнак конкурсу є спеціальний приз за висвітлення в поезії теми збереження родинних цінностей. На сьогодні для України ця проблематика є надзвичайно актуальною і цим самим конкурс ставить на меті привернути до неї увагу молодої творчої спільноти.
Запорізький національний університет
вул. Жуковського 66, м. Запоріжжя, Україна
Організатори
Дати проведення
Дата підведення підсумків конкурсу 2021 року – 02 грудня 2021
Контакти
+38 061 289 12 82 (кафедра українознавства)
+38 067 648 17 17, +38 099 055 46 07 (координатор Стадніченко Ольга Олександрівна)
+38 050 577 18 38 (член Оргкомітету Цапліна Ірина)
Запорізький національний університет
Після того, як Україна втратила свою талановиту поетесу, наукова та творча громадськість краю, з огляду на своєрідність її поетичного та пісенного доробку, відчула потребу використання її життєвого досвіду, як прикладу для наслідування творчою молоддю. Раннє становлення поетеси як творчої особистості, яскравий талант, служіння рідному українському слову – це саме те, що має на меті пропагувати Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та української авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони» і який щорічно буде проходити в Запорізькому національному університеті.
Ніша, яку визначено конкурсом, в Україні довгі роки залишалася незаповненою. Як показує життя, талант людини проявляється вже в дитинстві, і від того, як рано розкриється творче обдарування, залежить її подальша доля. Цим конкурсом організатори наголошують на необхідності сприяння прояву творчого потенціалу змолоду, як це показав життєвий приклад поетеси Марини Брацило. Її шлях у літературі - дійсно гарний приклад для наслідування, бо її творчість не лише високохудожня, вона всотала величезну любов до нашого козацького краю і цією любов’ю поетеса ділилася з усім світом.
Відтепер усі розпорошені по Україні молоді поетичні обдарування знайдуть під дахом конкурсу гідне місце для поціновування свого творчого доробку та його популяризації. Організатори також подбають про те, щоб вони змогли ознайомитися з творчістю провідних запорізьких поетів та авторів-виконавців. А ще, творча молодь, яка завітає до Запоріжжя, матиме змогу ознайомитися з найбільш яскравими історико-культурними цікавинками, які додають запорізькому краю слави духовної столиці України.

В 2020 році VII Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони» пройшов в онлайн-форматі.
Сайт
Місце проведення
Показати умови проведення в 2021 році
УМОВИ УЧАСТІ
у VІІІ Всеукраїнському конкурсі молодої української поезії та української авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони» (2021 рік)

1.Конкурс поетів-початківців та тих, хто шукає себе в українській авторській пісні, проводиться у двох номінаціях: «Поезія» та «Авторська пісня».
У межах основних номінацій можна також позмагатися за спецпризи:
у номінації «Поезія»:
• спецприз за патріотичні мотиви
в поезії;
• спецприз за висвітлення в поезії
теми збереження родинних
цінностей;
• спецприз «Надія конкурсу».
У номінації «Авторська пісня» передбачено спецприз за написання однієї чи декількох пісень на слова Марини Брацило.

2. До участі в конкурсі допускаються молоді автори віком від 15 до 25 років, які у визначений термін подали до розгляду журі рукописи власних поетичних творів (мова
конкурсу – державна – українська) чи аудіозаписи пісень.
Можливе подання матеріалів на конкурс одразу в обох номінаціях.

3. Формат подання:
• рукописи поетичних творів
(20-25 віршів) в номінації «Поезія» надаються у форматі Microsoft Word (*doc, *rtf), шрифтом 14 (Times New Roman), через 1,5 інтервал, на папері формату А-4; усі поля (верхнє, нижнє, праве, ліве) – 2 см;
• пісенний матеріал в номінації «Авторська пісня» подається у вигляді аудіозапису двох пісень на цифрових носіях та текстів до них.

4. До подань в обох номінаціях додаються:
• анкета учасника;
• автобіографія;
• фотокартка розміром 10 х 15;
• повна домашня адреса, номер мобільного телефона та e-mail.

5. Журі не розглядає твори, які
мають антиукраїнський характер; пропагують насильство, расизм; містять ненормативну лексику або написані суржиком.

6. Подані рукописи не повертаються і не рецензуються.

7. Оргкомітет проводить попередній відбір робіт на предмет дотримання учасниками Умов конкурсу.
Для сприяння більшої об'єктивності відбору переможців, Оргкомітет, згідно з Положенням, надає для розгляду Журі конкурсні роботи в анонімному порядку (під
псевдонімами) згідно з реєстрацією.

8. Положенням про конкурс передбачається кількісний ліміт переможців (лауреатів) конкурсу в кожній номінації – не більше чотирьох осіб (І, ІІ та ІІІ місця), яким присвоюється звання "Лауреат конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило".
Окрім переможців, Журі визначає також двох дипломантів (по одному в кожній номінації), яким присвоюється звання "Дипломант конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило".
Визначаються також переможці в межах зазначених спецпризів. Партнери конкурсу мають право вносити пропозиції щодо додаткових відзнак конкурсантів.
У разі низької якості творів Журі конкурсу уповноважене не відзначати жодного лауреата (дипломанта) конкурсу на рік.

Додаткова інформація щодо
проведення Конкурсу на сайтах Запорізького національного університету та
www.bratsylo.com.ua, на офіційній сторінці у Facebook: www.facebook.com/ konkursMarynyBratsylo/
за тел. 061-289-12-82 (кафедра українознавства),
067-648-17-17, 099-055-46-07
(координатор Стадніченко Ольга Олександрівна).
050-577-18-38 (член Оргкомітету Цапліна Ірина)

Рукописи до 15.10.2021 року надсилати на електронну скриньку оргкомітету: khortdzvony@gmail.com, також можна подати особисто: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66а, Запорізький національний університет, кафедра українознавства (корп. 2, ауд. 413).

Переможці і загальні підсумки Конкурсу будуть представлені широкій громадськості до ювілейного Дня народження Марини Брацило - 2 грудня 2021 року.

Оргкомітет
На сторінці використано інформацію та фрагменти текстів з: bratsylo.com.ua/konkurs.html, litcentr.in.ua
Фото: bratsylo.com.ua
Бажаєте зв'язатися з нами? Натисніть, щоб створити повідомлення.
Для перегляду місця на мапі натисніть на координати