Міжнародний фестиваль авторської пісні та співаної поезії
«Булат»

Про фестиваль
Фестиваль проходить щорічно, починаючи з 1989 року, і має статус міжнародного. На 2020 рік проведено 31 фестиваль. 32-й фестиваль – у 2020 році – був відкладений у зв'язку з епідемією та карантином в Україні.

Засновником фестивалю є сумський Клуб авторської пісні «Булат», започаткований в 1988 році при ДК СМНВО ім. Фрунзе. Його творцем і першим керівником був Петро Васильович Картавий. У 1991 році керівником клубу став Ігор Добровольський. У період з осені 1997 року до весни 1998 року клубом керував Валерій Акулінін. В даний час Президентом клубу є Ігор Добровольський.

Найбільш значимі успіхи сумчан – це звання лауреата Руслани Туріянської в номінації «виконавець» на VII міжнародному фестивалі авторської пісні «Петербургский аккорд» (м. Санкт-Петербург, Росія, 2008) та XXXV фестивалі авторської пісні імені Валерія Грушина (м. Самара, Росія, 2008). Лауреатами Грушинського фестивалю в 2013 році ставали також театр поетичної пісні «La Chanson» у складі Віктора Сироватського, Оксани Скоробагатської, Яни Шифріной і Сергія Городничого.

Сьогодні клуб «Булат» – один з небагатьох активно працюючих клубів авторської пісні в Україні. Це некомерційне, неполітичне об'єднання однодумців, любителів і цінителів жанру авторської пісні. Серед успішних проектів КАП «Булат» не тільки численні концерти та фестивалі, а й молодіжна студія авторської пісні, проект «Урок авторської пісні», молодіжний майданчик на міжнародному фестивалі «Булат» та інші заходи.
У 2008, 2009 і 2013 роках булатовці брали участь в організації поїздки української делегації на Грушинський фестиваль. У 2008 році вперше на найвідомішому фестивалі авторської пісні відбувся окремий концерт українських авторів-виконавців.

На сьогодні організаторами фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Булат» є: Клуб авторської пісні «Булат», Всеукраїнське об'єднання діячів авторської пісні, Відділ культури та туризму Сумської міської ради, Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації.
Оргкомітет фестивалю: Ігор Добровольський, Алла Титаренко, Валерій Кандибєй, Євгенія Торопова, Артем Соколов, Ігор Титаренко, Вікторія Стец, Ігор Приходько.

В рамках фестивалю передбачено проведення Молодіжного майданчика – заходів, що направлені на формування молодіжного творчого середовища, обмін досвідом, навчання й творче зростання молодих авторів та виконавців. Проект «Молодіжний майданчик» вже двічі став одним з переможців конкурсу проектів молодіжних громадських організацій, що проводився Управлінням молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації. Молодіжний майданчик – одна з цікавинок фестивалю. В рамках цього проекту проводяться концерт молодих авторів та виконавців, навчальні майстер-класи, інтелектуальна гра «Брейн-ринг», «Ламповий Булат», а також розважальні заходи – екскурсія по центру міста, ігрова програма-знайомство тощо.
В періоди між проведенням фестивалів активно працює молодіжна студія клубу авторської пісні «Булат», активісти якої беруть участь у різноманітних творчих проектах, концертах, проводять уроки авторської пісні та організовують роботу Молодіжного майданчика на фестивалі «Булат».
Місце проведення (в 2022 році)
Попередньо - лісова галявина біля бази відпочинку «Зелений гай»
Сумський район, Сумська область, Україна
Організатори
ГО «Молодіжна громадська організація «Клуб авторської пісні «Булат»,
ГО «Всеукраїнське об'єднання діячів авторської пісні України»
Дати проведення
Попередні дати проведення в 2022 році - 6-8 травня
На сторінці використано інформацію, надану Аллою Титаренко, а також інформація з bulat.bardy.org
Фото: Ігор Добровольський, Олег Корженко, Алла Титаренко, Ірен Роздобудько, Максим Ткачов, Клуб авторської пісні "Булат", проект "Сумщина творческая - культура и искусство", bulat.bardy.org, sumy.depo.ua
Контакти
Традиційно на фестивалі панує творча атмосфера, що триває три дні поспіль і включає заходи досить насиченої програми. Під час фестивалю проходять близько десяти концертів, а також благодійні концерти в навчальних закладах, громадських організаціях, на підприємствах міста Суми. Зазвичай це Концерт молодих авторів-виконавців – учасників Молодіжного майданчику на «Булаті», Концерт-відкриття фестивалю, Концерт біля вогнища, «Ламповий Булат», Конкурсний концерт, «Бард-рок бесідка», арт-майданчик «Співана поезія», Концерт гумористичної пісні, Гала-концерт тощо. Головною фестивальною подією на «Булаті» є конкурсна частина, що проходить в два етапи: робота в творчих майстернях та виступ на конкурсному концерті. Номінації конкурсу: «Автори», «Автори музики», «Поети», «Виконавці», «Ансамблі та дуети», «NEW-формат». Лауреати і дипломанти фестивалю нагороджуються призами й дипломами. Українська пісня та співана поезія заохочуються спеціальними призами від спонсорів. В рамках фестивалю «Булат» проводяться навчальні майстер-класи («Режисура пісні», «Гітарний акомпанемент», «Акторська майстерність», «Постановка дихання. Вокал», окремі заняття та програма Молодіжного майданчика), творчі зустрічі та проекти відомих авторів-виконавців, спектаклі, театралізовані постановки, Олесеві читання, флеш-моб, джем-сейшн, інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?», квести, фотоконкурс на краще фестивальне фото тощо). Міжнародний фестиваль авторської пісні та співаної поезії «Булат» – це територія толерантності, єднання та дружби. Головне на фестивалі – спілкування, доброзичливість та бажання побачитися знову, творча атмосфера, що надихає на нові пісні, можливість самореалізації кожної особистості. Фестиваль «Булат» став для багатьох відомих авторів-виконавців бардівського світу відправною точкою та поштовхом для подальшої творчості.

В 2021 році фестиваль було проведено 7-9 травня на лісовій галявині біля бази відпочинку «Зелений гай» Сумського району, Сумської області.
Сайт
Як знайти фестивальне містечко пішки (щоб збільшити, натисніть на картинку):
Як доїхати до фестивального містечка на автомобілі (щоб збільшити, натисніть на картинку):
Для перегляду місця на мапі натисніть на координати
Бажаєте зв'язатися з нами? Натисніть, щоб створити повідомлення.